Salı , 20 Ocak 2015
Anasayfa » Manşet » Paraları değil dayağı yedi… Dolandırıcıya korkunç dayak
Paraları değil dayağı yedi… Dolandırıcıya korkunç dayak

Paraları değil dayağı yedi… Dolandırıcıya korkunç dayak

Adana’nın Karataş İlçesi’nde yaşayan ev kadını 45 yaşındaki Cansel Canbolat’ı cep telefonundan arayıp, kendisini polis olarak tanıtarak kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından kullanıldığını iddia edip para isteyen 30 yaşındaki Ramazan D.’yi vatandaşlar öldüresiye dövdü.

Cansel Canbolat’ı cep telefonundan arayan ve kendisini polis olarak tanıtan şüpheli, kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından kullanıldığını söyleyerek soruşturma için elden para istedi. Ayrıca ne kadar nakit parası olduğunu da sordu. Paniğe kapılan Canbolat, oğlunun düğünü için biriktirdiği 15 bin lira ve 4 altın bileziği olduğunu anlattı. Şüpheli de “Hepsini getir. Biz seni sonra tekrar arayacağız” diyerek telefonu kapattı. Bu sırada dolandırılacağını fark eden Cansel Canbolat, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek olayı anlattı.

Şüpheliyi yakalamak için plan hazırlayan polis, Canbolat’a kendisini arayanlara randevu vermesini istedi. Şüphelilere istedikleri parayı ödemek için randevu veren Canbolat, ilçe merkezinde içine gazete kağıdı doldurduğu siyah poşetle beklemeye başladı. Çevrede güvenlik tedbiri alan polis, Cansel Canbolat’ın yanına yaklaşıp elindeki poşeti isteyen Ramazan D.’yi yakaladı.

Bu sırada çevrede toplanan vatandaşlar, sivil polislerin engelleme çabalarına rağmen Ramazan D.’yi öldüresiye dövdü. Sivil polisler tarafından yakındaki bir okula götürülen Ramazan D.’nin linç edilmesi güçlükle önlendi. Şüpheli sorgulanmak üzere karakola götürülürken, ilçe çıkışında araçta bekleyen diğer şüpheli 22 yaşındaki İbrahim K. da gözaltına aldı. Şüpheliler ifadelerinin ardından sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bu video Adobe Flash Player’ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

DHA