Salı , 19 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » İstanbul kara teslim
İstanbul kara teslim

İstanbul kara teslim

Meteoroloji  günlerce uyardı ancak ne belediye ne de valilik yeterli önlemi almadı. Dün sabah başlayan kar yağışı akşam saatlerinde İstanbul’u esir aldı.

İstanbul’da dün gün boyu aralıklarla yağan kar yağışı akşam saatlerinde etkisini artırınca trafik felç oldu. Kar nedeniyle sürücüler zor anlar yaşarken, şehrin belli noktalarında trafik durma noktasına geldi. Görüş mesafesinin düşmesi ve yollardaki buzlanma sebebiyle araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Belediyenin bazı bölgelerde tuzlama çalışmasında gecikmesine, tedbirsiz sürücüler de eklenince İstanbullular saatlerce trafikte kaldı.

OTOYOLLAR KİLİT

Kar yağışı sebebiyle trafik E-5 ve TEM’de kilitlendi. Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri istikametinde trafik durdu. Kilometrelerce araç kuyrukları oluştu. İstanbul’da toplu ulaşımın önemli yükünü çeken metrobüs ise vatandaşların akınına uğradı. Trafikte ilerleyemeyen İstanbullu soluğu metrobüste alırken, metrobüsün Zincirlikuyu durağında büyük yoğunluk yaşandı. Avcılar-Beylikdüzü hattında ise yaşanan metrobüs kazası nedeniyle yolcular yürümek zorunda kaldı. Akşam saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı, okul servis araçlarına da zor anlar yaşattı. Kar yağışına rağmen okullar tatil edilmeyince okul çıkış saatinde etkisini arttıran kar sebebiyle özellikle yokuşlarda araçlar yolda kaldı. Bir süre gidebilmek için mücadele eden araçlar, başarılı olamayınca geri dönüp başka bir güzergâhı tercih etti.

TEM Otoyolu’nun Celaliye mevkiinde etkili olan kar ve tipi zincirleme kazalara neden oldu. 25-30 aracın karıştığı kazada 5 kişi yaralanırken, otoyolun Edirne istikameti ulaşıma kapandı. Yaşanan başka kazada ise 1 kişi hayatını kaybetti.

TARAF/AJANSLAR

Etiketler: