Perşembe , 21 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » İşte Erzurum’un ‘Selfie Dedesi’…
İşte Erzurum’un ‘Selfie Dedesi’…

İşte Erzurum’un ‘Selfie Dedesi’…

Erzurum’un işgalden kurtuluşunun 97’nci yıl dönümü kentte düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Törene katılan 63 yaşındaki Kazım Yılmaz akıllı telefonuyla komutanlarla selfie çekerken görüntülendi.

Törenler, Yakutiye İlçesi’ndeki Atatürk Anıtı’nın bulunduğu Havuzbaşı’nda çelenk konulması ile başladı. Törene Vali Ahmet Altıparmak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 9’uncu Kolordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay’ın yanı sıra siyasi parti, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çelenk koyma törenin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, burada bir konuşma yaptı. Başkan Sekman, “Vatanı ve bayrağı uğruna düşmana göğsünü siper eden Dadaş için 12 Mart, esaretten hürriyete, ölümden hayata kavuştuğu gündür” dedi.

Tören daha sonra halk oyunları ve mehteran ekibinin gösterisiyle devam etti. Törenleri ilgiyle izleyen vatandaşlar cep telefonları ile çekim yaparak bugünü ölümsüzleştirdi.

DEDEDEN SELFİE

Törenlere katılan 63 yaşındaki 3 çocuk, 4 torun sahibi Kazım Yılmaz, cep telefonu ile hem askerlerle hem de mehteran bölüğü ile selfie çekildi. Yılmaz, “Böylesine anlamlı bir günü cep telefonu ile çekerek çocuklarıma ve torunlarıma hatıra kalsın istedim” dedi.

DHA

 

Etiketler: