Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Yaşam » KAHUDEV’den kadına şiddeti önleme yarışması
KAHUDEV’den kadına şiddeti önleme yarışması

KAHUDEV’den kadına şiddeti önleme yarışması

KAHUDEV, kadına yönelik şiddeti önleme amacıyla bir proje yarışması düzenliyor. Artarak devam eden kadın şiddetine çözüm üretmeye çalışacak yarışma için son başvuru günü ise 16 Haziran 2015. Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı, “Kadına Yönelik Her Türlü Şiddeti Önlemeye Dair Aktif, Uygulanabilir Proje Yarışması” düzenliyor. Söz konusu yarışmayla birlikte kadına yönelik şiddete çözüm üretmeyi amaçlayan vakıf; yaratıcı, aktif ve uygulanabilir olan bir veya birkaç projeye maddi destek sağlayacak. Kısa film, kamu spotu, uygulama, senaryo, saha çalışması, yargı sistemi önerisi, uygulama-aplikasyon ve benzeri her türlü projenin katılabileceği yarışmada birinciye 5.000, ikinciye 3.000, üçüncüye ise 2.000 TL ödül verilecek.

SON GÜN 16 HAZİRAN

Sadece kadınların katılımına açık olan yarışmaya başvuru için son gün 16 Haziran 2015. Katılımcıların istenen belgeleri ve proje özetlerini, proje sahibinin ve proje adının yazılı olduğu bir zarfa koyarak vakfın adresine saat 17.00’a kadar ulaştırması gerekiyor. Ön elemeden geçen adaylar vakfın internet sitesi www.kahudev.com üzerinden Temmuz Ayı sonunda açıklanacak.

YARIŞMA JÜRİSİ

Yarışmanın jüri koltuğunda ise kadına yönelik şiddete karşı birçok alanda mücadele eden kadınlar oturuyor. İşte o isimler: » Fatma Şirin Tekeli (Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı Kurucusu) » Prof. Dr. Bertil Emrah Oder(Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı) » Prof. Dr. Serpil Çakır (İstanbul Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi) » Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı (İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı) » Melek Özman (Filmmor Kadın Kooperatifi kurucusu/ Yönetmen) » Çiçek Tahaoğlu (Gazeteci, Bianet) » Filiz Kerestecioğlu (Avukat/Güncel Hukuk Dergisi Yazı İşleri Müdürü) » Çiğdem Hacısoftaoğlu(Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı)
MİRAY TAMER

Etiketler: