Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Fırtına ve sağanak yaşamı felç etti..Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu !
Fırtına ve sağanak yaşamı felç etti..Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu !

Fırtına ve sağanak yaşamı felç etti..Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu !

İstanbul’da şiddetli sağanak nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Sağanak ve fırtına Edirne’de de ağaçların devrilmesine, çatıların uçmasına yol açtı. İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda uçuşlar aksadı.

 

İstanbul genelinde aniden bastıran yağmur trafikte yoğunluğa yol açarken yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşların otobüs duraklarına sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştıkları görüldü.

 

Yağmur, aralıklarla yer yer etkisini göstermeye devam ediyor.

 

BAZI İLÇELERDE ELEKTRİK KESİNTİSİ

 

İstanbul’da etkisini gösteren şiddetli yağmurla birlikte bazı ilçelerde elektrik kesintileri yaşandı. Şimşekler çakarken elektriklerin kesilme anı saniye saniye kameralara yansıdı.

 

İstanbul’da meteorolojinin uyarılarının beklenen şiddetli yağış akşam saatlerinde etkisini göstermeye başladı. Gök gürültüsüyle birlikte çakan şimşekler ise gökyüzünü aydınlatırken bazı ilçelerde elektrik kesintileri yaşandı.

 

Beşiktaş ve Kağıthane’de elektriklerin kesilme anı ise kayıtta olan kameralara yansıdı. Görüntülerde çakan şimşeklerle beraber elektriklerin birden kesildiği görülüyor. Karanlığa gömülen ilçeler çakan şimşeklerle aydınlandı.

 

UÇAK SEFERLERİNDE AKSAMA

 

İstanbul’da etkili olan şiddetli yağış, Atatürk Havalimanı’ndaki bazı seferlerde aksamalara neden oldu.

 

Kentteki şiddetli yağış nedeniyle Atatürk Havalimanı çıkışlı seferlerde gecikmeler oldu. Havalimanına inecek bazı uçakların ise çevre meydanlara yönlendirildiği öğrenildi.

 

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Ali Genç, Twitter’dan yaptığı açıklamada, İstanbul’daki sağanak yağışın THY uçuşlarını etkilediğini belirterek, “Atatürk Havalimanı’na iniş yapılamadığı için uçaklar başka havalimanlarına yönlendirilmektedir” ifadelerini kullandı.

 

OTOBÜSÜN ÜZERİNE DİREK DEVRİLDİ

 

Şiddetli sağanak nedeniyle Silivri’de bazı araçlar yolda kaldı, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, kapalı alanlara sığındı.

 

Silivri İtfaiyesi’ne bağlı ekipler, olaylara hızlı müdahale için ilçede devriye gezdi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da bölgede incelemelerde bulundu.

 

Kavacık Meydanı’nda ise bir otobüsün üzerine direk devrildi.

 

Şiddetli yağış sebebiyle, Atatürk Havalimanı çıkışlı seferlerde gecikmeler oldu. Havalimanına inecek bazı uçaklar ise çevre meydanlara yönlendirildi. Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Ali Genç, Twitter’dan yaptığı açıklamada, İstanbul’daki sağanak yağışın THY uçuşlarını etkilediğini belirterek, “Atatürk Havalimanı’na iniş yapılamadığı için uçaklar başka havalimanlarına yönlendirilmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Edirne’de valiliğin çatısı uçtu

 

Edirne Valiliği çatısı da rüzgarda uçtu. Altında kalan 6 araçta büyük hasar meydana geldi. Yıldırım düşmesi sonucu valilik bahçesindeki bir çok ağaç devrildi.

 

Yıldırım Mahallesi’nde bulunan Anadolu Lisesi’nin de çatısını uçtu, öğrenciler okulda mahsur kaldı. Daha sonra okula gönderilen otobüslerle öğrenciler evlerine gönderildi.

 

Kent ormanında ağacın altında kalan bir kişi de yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

 

Kırklareli’de fırtına

 

Trakya’nın bir başka şehri Kırklareli’de de şiddetli sağanak ve fırtına yaşamı olumsuz etkiledi. Kırklareli Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre saatte 55 kilometre hızdaki rüzgar nedeniyle Akalar ve Karakaş mahallelerindeki bazı ev ve iş yerlerinin çatısı uçtu. Çatıların düştüğü bazı yollar da trafiğe kapandı.

 

Bu arada, Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şubesi bahçesindeki polis nöbet kulübesi de fırtına dolayısıyla devrildi. Vatandaşlar ve sürücüler de olumsuz hava şartlarından etkilendi. İtfaiye ekipleri caddelerdeki rögar kapaklarını açarak biriken suları tahliye etmeye çalışıyor.

 

Tekirdağ’da aydınlatma direği yola devrildi

 

Tekirdağ’da da akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış, bazı yollarda su birikmesine neden oldu.

Şiddetli rüzgar nedeniyle, bazı evlerin metal çatıları uçtu, Muratlı Caddesi’nde bir aydınlatma direği yola devrildi.

Trafik polisi ve Trakya Elektrik Dağıtım AŞ (TREDAŞ) ekiplerince aydınlatma direği yoldan kaldırılarak trafik akışı sağlandı.

Yalova’da ev ve iş yerlerinin çatısı uçtu

 

Yalova’da kent merkezinde etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi.

Bazı yolların da trafiğe kapandığı kentte sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı, cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

 

Kocaeli’de balıkçı teknesi akıntıya kapıldı

 

Karamürsel ilçesinde fırtına nedeniyle akıntıya kapılan balıkçı teknesi, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kurtarıldı.

 

Kent genelinde etkili olan şiddetli sağanak ve fırtına nedeniyle ağaç ve elektrik direklerinin devrildiği öğrenildi.

Etiketler: