Cumartesi , 4 Nisan 2015
Anasayfa » Manşet » Noel Baba bizim neyimiz olur
Noel Baba bizim neyimiz olur

Noel Baba bizim neyimiz olur

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde Saadet Partisi Kadın Kolları üyeleri, Noel ve yılbaşı kutlamalarına tepki için ‘Noel Baba bizim neyimiz olur?’ ve ‘7 Hıristiyan 1 danaya ortak girmedikçe çam ağacı süslemem’ yazılı broşür dağıttı.

Saadet Partisi İlçe Kadın Kolları tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda yılbaşı ve Noel kutlamalarına tepki gösterildi. SP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Fazilet Akın, İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Zengin Işıklı ve partililerin katıldığı etkinlikte vatandaşlara, ‘Noel Baba bizim neyimiz olur?’, ‘7 Hıristiyan 1 danaya ortak girmedikçe çam ağacı süslemem’ yazılı broşür dağıtıldı.

Yılbaşı ve Noel kutlamalarının İslam dininde yeri olmadığını belirten Fazilet Akın şöyle dedi:
“Ne tarihimizde, ne geleneklerimizde, ne de inancımızda hiçbir yeri olmayan Noel baba figürü, sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür. Noel baba Müslümanları kendi tarihine, kendi inancına, kendi kültürüne yabancılaştırma projesidir. Noel baba, tıpkı adını Aziz Valentin’den alan, uydurma sevgililer günü gibi, adını Aziz Nikola’dan alan uydurma bir tüketim çılgınlığı projesidir.”

‘ASLIMIZA SARILALIM’

Noel babanın Batının silahla alamadığı toprakları kültür işgaliyle ele geçirmeye çalışma projesi olduğunu savunan Akın, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün Akşemseddin’i, Şeyh Edebali’yi, Veysel Karani’yi bilmeyen binlerce evladımızın, Noel babadan hediye bekler hale gelmesi bu yozlaşmanın bir sonucudur. Noel babanın sevimli yüzü sahte bir maske, kırmızı pelerini ise kanlı bir örtüdür. O pelerinin altında emperyalizmin kirli dünyası vardır. Afrika’da yiyecek ekmek, içecek su bulamadığı için ölen çocukların hayatı vardır. Filistinli, Suriyeli, Afganistanlı binlerce yetimin feryadı vardır. Gelin bu kültür emperyalizmine karşı koyalım, aslımıza, tarihimize ve inancımıza sarılalım.”

Kamil ATALAY/MANAVGAT(Antalya), (DHA) -