Pazartesi , 6 Nisan 2015
Anasayfa » Manşet » Şiddetli rüzgara dayanamadı…Böyle yıkıldı
Şiddetli rüzgara dayanamadı…Böyle yıkıldı

Şiddetli rüzgara dayanamadı…Böyle yıkıldı

Afyonkarahisar’da dün geceden bu yana etkili olan şiddetli rüzgar, bir caminin yaklaşık 40 metre yüksekliğindeki 2 minaresini yıktı.

Minarelerden birisinin yıkıldığı anlar ise amatör kameraya yansıdı. Sinanpaşa İlçesi’ne bağlı Kılıçarslan Beldesi’nde şiddetli rüzgar Kocatepe Camii’nin iki minaresini birden yıktı. İkindi namazını kılmak için saat 15.00 sıralarında camiye gelen cemaat, minareden ses geldiğini fark etti.

Cami bahçesini ve çevresindeki evleri boşaltan mahalle sakinleri, durumu yetkililere haber verdiği sırada 40 metrelik ilk minare büyük bir gürültüyle yıkıldı. Minarenin yıkılmasıyla büyük bir toz bulutu çevreyi sardı. Kısa bir süre sonra ikinci minare de rüzgarın şiddetiyle yıkıldı. Minarenin yıkılma anı cep telefonuyla saniye saniye görüntülendi. Rüzgarla hafif hafif caminin diğer tarafına doğru eğilen 40 metrelik ikinci minare, gövdesiyle kürsüsünün ayrıldığı pabuç bölümünden bölündü. Tek parça halinde yere doğru düşen minare havada iki parçaya ayrılarak büyük bir gürültüyle cami bahçesine düştü. Cami bahçesinin zamanında boşaltılması olası faciayı önledi.Cemaat minarelerin yıkılması sonrası durumu belediye ve jandarmaya bildirdi.

İşte böyle yıkıldı

Bu video Adobe Flash Player’ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.