Pazartesi , 6 Nisan 2015
Anasayfa » Manşet » Şifa diye 16 santimlik canlı balık yuttu
Şifa diye 16 santimlik canlı balık yuttu

Şifa diye 16 santimlik canlı balık yuttu

İstanbul’da 66 yaşındaki bir kadın, sahilde balık tutanların kovasından aldığı 16 cm uzunluğunda 3.5 cm eninde canlı istavriti “mide hastalığıma şifa olsun” diye yutunca, kadının yemek ve nefes borusunu tıkadı. Nefes alamayan kadının vücüt fonksiyonları kısa süre sonra iflas etti. Kan dolaşımı, beyin ve kalp. Hepsi durdu.

Milliyet gazetesinin haberine göre, 23 Ocak günü meydana gelen olay şöyle gelişti; Gelini ile birlikte Eminönü’ne gezintiye çıkan kadın, sahilde dolaşırken balık tutan bir vatandaşın kovasından aldığı canlı balığı ağzına attı. Çok geçmeden nefessiz kalıp yere yığılan kadını yanındaki gelini hastaneye götürdü. Kadına acil serviste müdahale edildi.

Kadının boğazındaki balığı gören anestezi uzmanı, tutulabilir durumdaki balığıeliyle müdühale edip geri çıkardı. Nefes borusuna tüp koyularak hava alması sağlanan kadın hayata döndürüldü ve tedavinin devamı için yoğun bakım ünitesine alındı. Kadının nefes borusunu tıkayan istavrit balığının boyunun 16 cm eninin de 3.5 cm olduğu görüldü.

Kadının boğazında kalan balığı çıkaran anestezi uzmanı, acil servise indiğinde nefes alamadığını gördüğünü ifade ederek, “Solunum yolu tıkalıydı, ağzının içine baktık, kocaman bir balık gördüm balığı elimle çıkarıp aldım. İşte yaklaşık 15-17 cm boyunda hareketsiz duran bir balıktı. Balığın kafası hastanın nefes borusunu tıkamış durumdaydı. Hasta nefes alamıyordu. Onu çıkardıktan sonra nefes borusuna tüp koyup havalandırmaya başladık. Daha sonra tıbbi müdahalede bulunduk. Kalbi çalışsın diye kalp masajı yapıldı. Hastayı yoğun bakıma aldık“ dedi.