Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Skandal: Öğretmenden işitme engelli öğrencilere dayak!
Skandal: Öğretmenden işitme engelli öğrencilere dayak!

Skandal: Öğretmenden işitme engelli öğrencilere dayak!

Bursa’da, Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde çekildiği bildirilen ve bir kadın öğretmenin işaret diliyle konuşan iki öğrencisini azarlayıp, tokatlaması görüntülerinin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’nce soruşturma başlatıldı.

 

Merkez Nilüfer İlçesi’nde bulunan ve işitme engellilerin de eğitim gördüğü sınıfların bulunduğu Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde çekilen görüntüler sosyal medyada yayınlandıktan sonra tepkilere neden oldu. Bir öğrenci tarafından çekildiği sanılan görüntüler de, sınıfta bulunan kadın öğretmen, bir öğrenciyi tahtanın yanına çağırdıktan sonra azarlıyor. Daha sonra arka sırada oturan diğer öğrenciyi de azarlayan öğretmen “Senin öğretmeninim. Serserilik yapma” diye bağırıyor. Bağırmasına gülen öğrenciye kızan öğretmen ‘Hala gülüyorsun” dedikten sonra öğrenciye tokat atıyor. Daha sonra öğrenci işaret diliyle özür diliyor. Siniri geçmeyen öğretmen arka sıradaki öğrencinin de yanına giderek, ağzındaki sakızı çıkarmasını istiyor ve onu da tokatlıyor.

 

 

Bu video Adobe Flash Player’ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.


 

Konuyla ilgili DHA muhabirinin sorusunu yanıtlayan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, konunun Cuma günü Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne intikal ettiğini belirterek, “Konuyla ilgili dosyaya müfettişler görevlendirildi. Pazartesi günü soruşturma başlayacak. Olayın ne zaman cereyan ettiği bu incelemeler sonucu ortaya çıkacak. Soruşturma dosyasının nihayetine göre işlem tesis edilecek” dedi.

 

DHA

Etiketler: