Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Van’da son üç ayda 16’ncı kadın ‘intihar’ı!
Van’da son üç ayda 16’ncı kadın ‘intihar’ı!

Van’da son üç ayda 16’ncı kadın ‘intihar’ı!

Van’ın merkez Tuşba ilçesi Altıntepe mahallesinde yaşayan 21 yaşındaki N.Y.’nin intihar ettiği öne sürüldü. Aileyi ziyaret eden kadın dernekleri kentte Mart ayından itibaren 16 intihar vakasının yaşandığını söyledi.

 
Bu sabaha karşı evlerinin yanında bulunan çardakta bağladığı iple intihar ettiği ileri sürülen N.Y.’nin cansız bedeni olay yeri ekipleri ve savcının incelemelerinin ardından otopsi için Van 100’üncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi morguna kaldırıldı.

 

 

diken.com.tr‘de yer alan habere göre 11 nüfuslu bir ailenin kızı olan N.Y.’nin evlilik hazırlıkları yaptığı ve iki hafta sonra düğününün olduğu öğrenildi. Van Kadın Derneği (VAKAD) üyesi Münevver Ölmez ile Van Yaşam Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi (YAKA-KOOP) Başkanı Gülmay Gümüşhan, ailenin ifadelerine göre N.Y.’nin bir sorunu bulunmadığını söyledi.

 

 

Son aylarda görülen intihar olaylarıyla ilgili çalışma yaptıklarını belirten Gümüşhan, şöyle devam etti: “Şimdiye kadar bir çok eve gittik. Aileler çocuklarının bir sıkıntıları olmadığını söylüyor. Tabii ki yaşama son verme isteği durup dururken olmuyor. Son intiharla ilgili Aile ve Sosyal Politakalar İl Müdürlüğü bizimle iletişime geçti. Her konuda ortak çalışmaya hazır olduklarını söylediler.”

Etiketler: