Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Yazarlar » Delege aidatı yatırmak
Delege aidatı yatırmak

Delege aidatı yatırmak

Trabzonspor camia olarak ergenlik dönemini yaşıyor” dedi bir arkadaş. Ağzı bal yesin. Ergen çocuktan yetişkin insan davranışı beklenmez, kendisine yetişkin insan gibi davranılmaz. Trabzonspor’dan yetişkin insan davranışı bekleyip de sukutuhayale uğrayanlar var, bir an önce gerçeği idrak ve kabul etseler çok iyi olacak diye düşünüyoruz.

 

Bu soyut girizgâhtan sonra somut meselemize gelelim: Trabzonspor’da bir kongre lafıdır gidiyor. Olacak mı, olmayacak mı, olacaksa ne zaman olacak, olmayacaksa ne olacak?

 

Tabii ki kendilerini müstakbel ve muhtemel bir kongreye hazırlayan başkan adayları var ve hazırlıklarını sürdürüyorlar. Bu hazırlık faaliyetlerinin arasında “üyelerin aidatlarını yatırma” ameliyesi de mevcut. Bu, kâğıt üzerinde asla kabul edilemez, bazıları için de hem kabul hem de idrak edilemez bir vaziyet. Fakat bu kabul ve idrak edilemezlik yetişkin camialar için geçerli. Bunu yapmadığınız takdirde seçim kazanma şansınız maalesef bulunmuyor. Seçimi kazanamadığınız takdirde ise Trabzonspor’u düzeltme, düzlüğe çıkarma, uçurup kaçırma ihtimaliniz de daha vücuda gelmeden berhava oluveriyor.

 

En ufak bir yasa dışı metoda başvurulmamalı. Pekâlâ, üye aidatı yatırma ameliyesi yasa dışı mı yoksa yasa içi mi? Hukukçu olmadığımız için “kesinlikle böyledir” diye hüküm veremeyeceğiz ama herhâlde yasal çerçevenin dışına çıkmadan halledilebilir.

 

Mideniz bunu kaldırmayacak kadar zayıfsa sizi şöyle alalım. Hayatın realitesi kendi mecrasında akıp gidiyor. Varsa kulübü ve camiayı düzeltme, düzlüğe çıkarma ve uçurup kaçırma niyetiniz, gerekirse boğazınıza kadar pisliğe batmayı göze alacaksınız. Ki, o pisliği temizleme imkân ve ihtimaline sahip olabilesiniz. Kapıdan bakıp sonra burnunu tutarak kaçmak da bir yöntemdir tabii. Ancak birileri boğazına kadar pisliğe batmayı (hattâ o pisliğin içinde boğulma riskini bile) göze alarak temizledikten sonra kapıya dayanıp “ben de gireceğim, hattâ başköşede oturacağım” demeye ne kadar hakkınız vardır, bir sorgulayın isterseniz.

 

Ha, tabii bir de şu gerçek var: İki yıl önceydi sanırım; bir arkadaş kendisinin kulübe üye yapılması teklifinin geldiğini, bu vesileyle üye olmayı düşündüğünü söyledi. “O zaman bir başkan adayına mahkûm olmayacak mısın” diye soracak oldum, cevap enteresandı: “Nereden bilecekler kime oy verdiğimi? Hem bu aday seçilse bile orada kaç sene kalacak? Bizim üyeliğimiz ise devam edecek…

 

Bizden söylemesi…

 

[email protected]

Etiketler:

Hakkında Bülent Şirin

Bülent Şirin