Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Yazarlar » Geçiş süreci deneyimi (2)
Geçiş süreci deneyimi (2)

Geçiş süreci deneyimi (2)

Yine de bir uzman görüşü almam lazım ama fobik olmasın dedim kendi kendime. LİSTAG aile gurubunda çalışan ve kendisi de jinekolog olan çok iyi bir dostum aklıma geldi: Zeki Bey. (Zeki Bey aynı zamanda bir trans… babasıdır) Zeki Bey ile ilk görüşmemizde ilk sorum, “Ben biraz korkuyorum; yani testisler alınacak; bir söylemdir gidiyor, boşalamama sorunu ya çıkarsa” oldu. “Bak,” dedi “Esmeray ben bir trans babasıyım ve jinekologum”. Ellerini kaburgalarımın üst kısmına koydu, “Sevişirken,” dedi “hormonlar buradan salgılar, aşağı doğru iner, testislerde üreme döllenmesi yapar ve dışarı atar. Sen ameliyat olduktan sonra yine aynı şekilde hormonlar salgılanacak aynı yere gelecek, bu defa döllenmeden yani üremeden dışarı atacak, hattâ daha farklı boşalma olacak belki, hiç korkma…” Operasyonu geçirdim, ilk dokuz gün sonra bir tahrik durumu oluştu bende, hemen doktoru aradım, böyle bir durum sözkonusu dedim. “Esmeray Hanım sakın herhangi bir şey yapma,” dedi, “tamamen psikolojik. Bacağı kesilen biri hiç farkında olmaz, sanır ki ayak parmakları kaşınıyor ve kaşımaya çalışır, onun gibi… İlk refleks bu.

İlk bir iki ay sanki penisim kalkık bir şekilde gezdim. Doktor daha öncesinde bana söylemişti, bunu da atlattım. İlk orgazm beşinci ayda oldu ve mastürbasyon ile. Şaşkındım, o anlar bağırmak geldi içimden: ulannn hani boşalınmıyordu…
Ve sonrası gayet normal sağlıklı bir şekilde haftada iki gün orgazm oldum. Herhangi bir sorun yok… Hormon alıyorum periyodik bir şekilde. Buradan tavsiyem hormon alırken mutlaka uzmana danışın. Hormonun yan etkilerini ben görmedim. Şunu söyleyeyim, mesela günde iki ya da üç meyve almamız normal ise sorun olmaz. Ama sen otur 50 elma ye ya zehirlenirsin ya da başka yan etkileri olur. Demem o ki dozunda olur ise hiçbir şeycik olmaz…

Gençlere tavsiyem, kendinizi dinleyin önce, tam olarak ne istediğinizi bilin, gerisi gelir. Mutlaka grup terapilerine katılın. GÜVENİLİR uzmanlara danış LGBTİ danışma hatlarını arayın. Ameliyat olacağınız doktoru iyi seçin, tam referanslar alın.

Bu süreci yaşamayanları kesinlikle dikkate almayın…

Ameliyattan sonra yan etkiler olmadı mı bende, oldu elbet, olumlu yan etkiler. Dökülen saçlarımın hepsi geri çıktı. Derim yumuşadı, kaslarım gitti, kalçam yuvarlaklaştı, bel kavisi çıktı. Sert hatlarım gitti, daha yumuşak hatlar belirginleşti. Memelerim bir beden daha büyüdü, tüm kıllar döküldü.

 

OLUMSUZ YAN ETKİLER

Yeniden ergen oldum, çok duygusal oldum, deli divane âşık oldum, ota boka ağlıyorum. Halen sevdiğim adama âşığım… Ee insanız, beynimiz var, beynimi devreye soktum, bunun da dengesini kendimce sağladım.

Hadin hayırlısı Anam Bacım.

[email protected]

 

*

Not:

Geçmiş yazılara şu linkten ulaşabilirsiniz:

http://arsiv.taraf.com.tr

Etiketler:

Hakkında Esmeray

Esmeray