Cuma , 26 Aralık 2014
Anasayfa » Yazarlar » Kendin yat kuluçkaya
Kendin yat kuluçkaya

Kendin yat kuluçkaya

Ben cinsiyet geçiş ameliyatı olmadan önce çok düşündüm bir çocuğum olsun diye. (Cinsiyet değişimi geçiren her birey üreme yeteneğinden yoksun kalıyor.) Hattâ gönüllü anne arayışına bile geçtim ve buldum da. Tabii ki tıbbi yoldan dölleme ile olacaktı olsaydı eyer. Sonrasında çok düşündüm ve vazgeçtim. Bir çocuğunun olması ille de senin kanından olması şart değil; bakıma muhtaç o kadar çocuk var ki. Kendi kendime dedim ki, Esmeray olanakların olduktan sonra elbet bir çocuğun olur.

Ortalıkta bu kadar bakıma, sıcak bir yuvaya ihtiyaç duyan çocuk varken, bizim cumhurbaşkanımızın çocuk sendromu bir türlü geçmiyor. Acaba Sayın Cumhurbaşkanı’nın doğurma özelliği olsaydı bu kadar çocuk doğurma heveslisi olur muydu? Kadın katliamı yaşayan bir ülkenin başındasınız bundan sıkılmıyorsunuz değil mi? Ülke kadın katili dolu ey Cumhurbaşkanı… Bunu kendine dert edeceğine kalkmış ezelden beri kadının bedeni üzerinde hak tahakkümü yapıyorsun. Hiç sıkılmıyor musunuz kadının mahremini konuşmaktan. Tüm kadınların kaç çocuk doğuracağına nasıl karar veriyorsunuz? Doğum kontrolü vatana ihanettir diyorsunuz. Peki, günde ortalama dört kadın öldürenler ne oluyor acaba, onlara devlet nişanı mı takacaksınız? Yaptığınız her açıklama kadının bedeni ile ilgili söylediğiniz her fütursuca söz bu olayları meşru kılıyor.

Sayın Cumhurbaşkanı bu ülkede sokakta yaşayan ne kadar çocuk var bunu gayet iyi biliyorsunuz. Unutmayın ki sizin amacınızın çocuk olmasının ötesinde gayretiniz kadınları eve hapsetmektir. Unuttuğunuz bir şey var: sizin her söylediğiniz şeye kafa sallamayan milyonlarca kadın olduğu… ve bu milyonlarca kadının vajinası onlara aittir, nasıl kullanacaklarının kararını onlar verecek; ister prezervatif, isterlerse doğum kontrol hapı. Ellerinizi çekin kadının bedeninden. Aksi takdirde kadın cinayetlerinin sonu gelmez; vebali günahı ağırdır. Bu günahım bedeli de bir o kadar ağır olur. Yazımı bitirmeden kadınların şu sloganı aklıma geldi.

Sabrımızı taşırma kendin yat kuluçkaya/ bir türkçük iki türkçük üç türkçük doğurmaya.

[email protected]

 

*

Not:

Geçmiş yazılara şu linkten ulaşabilirsiniz:

http://arsiv.taraf.com.tr

Hakkında Esmeray

Esmeray