Salı , 19 Mayıs 2015
Anasayfa » Yazarlar » Olası Sümeyye suikastı
Olası Sümeyye suikastı

Olası Sümeyye suikastı

Sümeyye Erdoğan’a suikast iddiası gündeme bomba gibi düştü. Peki, bu suikast nasıl olabilir?

  • Sümeyye, alışveriş yapmak için en favori AVM’sinin en favori dükkânını; yine en favori saatinde (5-8) kapattırmıştır. Gözlerden uzak bir şekilde doya doya en favori rengi olan bej tonlarındaki 784’üncü pardösüsünü ve tabii ona uygun olarak da şapka, ayakkabı ve mücevheri de almak istemektedir. Heyecanla arkadaşlarıyla mağazadan içeri girer ve şok geçirir.

Çünkü mağazada hiçbir bej renk, hadi olmadı sütlü kahve, hadi olmadı krem tonlarında ürün bulunmamaktadır. Sümeyye nefesini sıkıca tutar…

  • Umut Oran’la Fuat Avni Twitter’da birbirlerine DM’den yürümektedir. Fuat Avni, Umut Oran’ı Instagram’da da gizlice takip etmeye başlar ve gym’de çektirip, pazularını gösterdiği bir fotoğrafı ‘like eder’…
  • Saraya gelen 1.142.760 TL’lik elektrik faturası beyefendiyi çıldırtmıştır. Akşam aile yemeğinde büyük çıngar çıkar. Beyefendi tüm aile fertlerini sorumsuzlukla, mutfaktaki ocakları açık unutmakla, UFO’yu çok çalıştırmakla, bir odadan diğerine giderken kapıları kapalı tutmamakla suçlar.

Özellikle Bilal defalarca söylendiği hâlde odasının ışıklarını hep açık bırakmaktadır.

Bunun üzerine gerçek bir görev kadını olan Sümeyye saraydaki yaklaşık 1 milyon 800 bin ampulü, tek tek tasarruflu olanlarla değiştirmeye karar verir. Fakat iş sarayın banyosundaki ampulü değiştirmeye geldiğinde bir anlık dikkatsizlikle Sümeyye ıslak zemine terliksiz basar. Elektriğin insan bedeninden geçebildiği teorik bilgisi ne yazık ki lise yıllarında kalmıştır.

  • Sümeyye, Melik Gökçek’in asri projesi Ankapark’ın açılışına katılır. Seçimlere yetişmesi için son hızla taşeron işçilere bitirtilen Ankapark artık hazırdır. Sümeyye gondol’un kurdelesini keser ve Ankara gondol’una ilk binen kişi olmak için koltuğa oturur.

Emniyet kemeri’, ‘sıkıca’ takılır. Arka koltuklarda Melih Gökçek ve diğer belediye üyelerinin de bulunduğu gondol son hızla havalanır…

  • Sümeyye, Ankara’da bürokratik işlemlerini bitirdikten sonra siyah zırhlı aracıyla saraya dönmektedir. Arka koltukta hüzün inmiş Ankara sokaklarına göz atarken bir yandan yeni çıkan ekonomi ve politika dergilerini karıştırmakta, bir yandan da New York Times’da o hafta yayınlanan küresel ısınmanın iç güvenliğe etkisiyle ilgili çok tartışılan makaleyi inceler. Sümeyye, New York Times’ı tercih etmektedir çünkü ülkedeki yandaş basın yine hep aynı manşetle çıkmıştır.

Pahalı ve korunaklı araba Ankara’da bir yeraltı bağlantı yoluna girer. Aynı anda da paralel yapının gönderdiği paparazzi süsü verilmiş motorlu araçlar da tıpkı Ankara geceleri kadar siyah ve pahalı arabanın arkasından aynı yola son hızla dalış yapar…

  • Sümeyye, bir öğleden sonra üstünde kalın şalı, soya sütlü latte’sinden yudumlar alarak sarayın bahçesinde geç şubat yürüyüşü yapmaktadır. Birden karşısında paralel yapının gönderdiği iki adam belirir.

Ama paralel yapının gözden kaçırdığı bir şey vardır.

O da, Sümeyye kung fu bilmektedir.

Çünkü ülkesindeki her bilinçli genç kız gibi o da ne zaman, nerede karşısına çıkacağını bilmediği bir şiddet karşısında bir şekilde kendisini savunmayı öğrenmiştir.

Kung fu bilen Sümeyye paralel yapının adamlarına çata pata güm girişir. İkisini birbirine çarpar, kafalarını tokuşturup, yerlerde sürükleyip, sarayın yüksek bahçesinden aşağı atar. Nefes nefese yandaki ağaç saksılarını (Tanesi beş bin Eyro) çekiştirip getirir, yere serdiği adamların üstüne fırlatır…

Tabii bunlar işin şakası. Türk siyasetinin yakın tarihine yön vermeye en uygun figür için böyle meymenetsiz, böyle terbiyesiz, böyle çirkin bir iddia varsa derhal araştırılsın.

Paralelse paralel. Bıktık valla.

Herkes ayağını denk alsın.

 

*

Not:

Geçmiş yazılara şu linkten ulaşabilirsiniz:

http://arsiv.taraf.com.tr

Etiketler:

Hakkında Yiğit Karaahmet

Yiğit Karaahmet