Perşembe , 23 Nisan 2015
Anasayfa » Yazarlar » Rüzgâr ekiyorlar, fırtına biçecekler
Rüzgâr ekiyorlar, fırtına biçecekler

Rüzgâr ekiyorlar, fırtına biçecekler

 

Biz yazmaktan usanıp, bitap hâllere düştük, onlar yapıp ve de devam etmekten hâlen daha utanıp ve sıkılmıyorlar. Üstüne üstlük, artarak devam ve ısrar ettiriyorlar. Nedir paylaşamadıkları, nedir alıp veremedikleri. Aslına bakarsanız, hiçbir şey. Çaldıkları minarelere kılıf arayıp, kara çaldıkları Türk futbolunun içinde aklanma hesabı yapıyorlar.

 

DİSİPLİN KURULU DOSYALARA BOĞULDU

Hani deriz ya; Türk yargısı, mahkemeler dava dosyalarına gömülmüş diye. Gelin siz Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) bir bakın. İnsanın dudağını uçuklatır karşılaşacağınız manzara. Çok uzaklara gitmek istemiyorum. Sadece ve sadece 5 Şubat 2015 tarihinde PFDK’ya sevk edilen, yani diğer bir değişle, cezalanmaları istenen, 121 kulüp ve yönetici var. Bu nasıl iş, bu nasıl hadise ve nu nasıl bir durum? Evet.. 5 Şubat tarihinde 121 ceza dosyası sevk ediliyor Futbol Federasyonu mahkemesi dediğimiz PFDK’ya.

 

GELECEK HAFTAYA BİR BAKALIM

5 Şubat 2015 hemen ardından PFDK’ya bir bakıp, gelen dosyaları açalım. Yani 10 Şubat tarihinde disipline sevk edilenler…

  • Trabzonspor her zaman olduğu gibi başı çekiyor. Forma giyip sahaya çıkan futbolcuların toplam yedi sarı kart görmeleri nedeniyle takım olarak disipline. Para cezası verilecek.
  • Fenerbahçe’den yönetici Mahmut Uslu, futbolcular Caner ve Volkan hakaret, ayrıca çirkin ve kötü tezahürat. (Seyirciler.)
  • Başakşehir’den yönetici Sedat Ağçay hakaret; K.Erciyes kötü ve çirkin tezahürat, yönetici Gökhan Değirmenci hakaret; Balıkesirspor çirkin ve kötü tezahürat; Torku Konyaspor kötü ve çirkin tezahürat, yöneticisi Seyit İçgül hakaret; Bursaspor çirkin tezahürat; Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ve yönetici Emrah Atasoy hakaret; Çaykur Rizeli Koray ve Kıvanç kural dışı hakaretten Profesyonel Disiplin Kurulu’na ceza almaları için sevkedildiler.

 

VE DİĞERLERİ…

Şanlıurfa, Karşıyaka, G.Antep Büyükşehir, Buca, Of, Yeni Malatya, Aydın 1923, Bandırma, Hatay, Ankaragücü, İnegöl, Gölbaşı, Batman Petrol, G.Osmanpaşa, Tire, Tuzla, Çorum Belediye, Zonguldak, Darıca G.Birliği, Derince, Yeni Diyarbakır, Payas Belediye, Denizli Büyükşehir, Beylerbeyi, Güngören, Kayseri Şeker, Sandıklı, Ayvalık ve Erzurum. İsimlerin sonlarına ‘spor’ ekleyemedim, uzamasın diye. İşte bu kulüpler de aynı yolu yolcusu, yani ceza almaları için disiplin kuruluna…

 

YETMEZMİŞ GİBİ!

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanolu, henüz taze, 180 gün hak mahrumiyeti, 210 bin TL ceza, yöneticileri Ali Uzunay 28 gün hak mahrumiyeti, 34 bin TL ceza, Yakup Aslan 34 gün hak mahrumiyeti, 30 bin TL ceza, Trabzonspor Kulübü 150 bin TL ceza aldı. Günah değil mi.. toplam 394 bin TL. Bunlar yetmezmiş gibi 11 Şubat tarihinde Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, yönetici Salih Dursun, yönetici Ali Uzunay tekrar disipline verildi. Ayrıca; çirkin, kötü tezahürat ve futbolcu yaralamadan Trabzonspor da kulüp olarak sanık sandalyesinde…

Bir söz vardır. Kendini öven mert-i Kıpti sirkatin söylermiş. Yani hırsızlığını anlatırmış.

Söz meclisten ırak olsun. Bir Trabzonlu yönetici de attığı twitte “Eyy hırsızları kollayan, şikecilere ceza vermeyen Futbol Federasyonu” demiş ve eklemiş, “Türk futbolunu sizler bu hale getirdiniz”.

Şöyle bir düşünüyorum da.. Yıldırım Demirören’in, Aziz Yıldırım, Mahmut Uslu’nun yolu Trabzon’a, Trabzonluların yolu Kadıköy’e düşse ne olacak.

Ne diyelim.. Allah bunlara ve de cümlesine doğru yolu göstersin.

Rüzgâr ekiyorlar, fırtına biçecekler, farkında değiller. Akılları ‘BİN’ karış havada…

(Yazının yayına hazırlandığı saatlerde PFDK toplantısı devam ediyordu.)

[email protected]

 

*

Not:

Geçmiş yazılara şu linkten ulaşabilirsiniz:

http://arsiv.taraf.com.tr

Etiketler:

Hakkında Turgut Kologlugil

Turgut Kologlugil