Cumartesi , 28 Şubat 2015
Anasayfa » Yazarlar » Tebrikler Beşiktaş
Tebrikler Beşiktaş

Tebrikler Beşiktaş

Beşiktaş futbolumuzun dibe vurduğu bir dönemde, UEFA Avrupa Ligi’nde güçlü rakibi Liverpool’u başarılı ve iyi bir futbolla yenip eleyerek önemli bir başarıya imza attı.

İngiltere’deki müsabakada da oynadığı futbolla 1-0 yenilmeyi pek hak etmemişti zaten. Beşiktaş perşembe akşamı istekli, hırslı, baskılı futboluyla Liverpool’a neredeyse pozisyon vermedi.

Beşiktaşlı futbolcuları, teknik heyeti ve yönetimi kutluyoruz.

Tüm futbolcular güçlerinin ve yeteneklerinin sınırlarını sonuna kadar zorladı. Turu sonuna kadar hak ederek geçtiler. Ancak devre arası transferi Tolgay Aslan’ın ikinci yarı oyuna girer girmez klasını ve kalitesini hemen göstererek takımı ateşlemesini özellikle belirtmek istiyoruz.

Kaliteli bir oyuncunun oyunun kaderini nasıl etkilediğinin bir örneğini daha yaşadık.

Beşiktaş yönetiminin bu sezon başındaki isabetli transferlerine bir yenisi daha eklendi. Tolgay Aslan kaliteli ve yetenekli bir futbolcu. Ara transferde böyle bir yeteneği bulup almak önemli bir yönetim başarısıdır.

Bu sütunda bir kaç kez yazdık, yine iddia ediyoruz, Beşiktaş yetenekli ve genç kadrosuyla, renkli ve sempatik teknik direktörüyle ve başarılı yönetimiyle şampiyonluğun en güçlü adayı.

Zorlu Avrupa Ligi maçları arasında alınan Eskişehirspor mağlubiyeti sonrası Bilic’i bilgisizlikle ve yeteneksizlikle suçlayan skor yazarları Beşiktaş’ın Liverpool karşısındaki başarılı futbolu ve tur atlaması sonrası her zaman olduğu gibi kendilerini tekzip edip övgüler yazmak zorunda kaldılar.

Son yıllarda büyük takımların yüzmilyonlarca dolar ve euro saçarak yaptıkları isabetsiz transfer fiyaskolarından sonra Beşiktaş yönetiminin, kulüp mali bakımdan dibe vurmuşken ve stat problemine rağmen, bu performansı göstermesi önemlidir.

Umarız her şey olumlu gider, stat inşaatı fazla gecikmeden biter ve Beşiktaş Avrupa Ligi’nde finale kadar giderek fedakâr taraftarını ve tüm futbolseverleri sevindirir.

Beşiktaş’ın Avrupa Ligi’ndeki başarısı yanında Trabzonspor’un Napoli karşısındaki futbolu için söylenebilecek fazla bir şey yok.

Trabzonspor yönetiminin bu sezon uyguladığı transfer çılgınlığı ve savurganlığına rağmen ligde ve Avrupa Ligi’ndeki performansı tam bir hayalkırıklığı.

Trabzonspor’un iktidar partisine güvenerek bu kadar borçlandırılıp başarılı olamaması hâlinde yaşanacak mali kriz zor aşılır.

Sezon sonu yaklaştıkça Fenerbahçe ve Trabzonspor başkanları başarısızlıklarını hakemlere bağlamaya başladılar. Hakem hataları elbette ciddi bir sorun ancak Fenerbahçe ve Trabzonspor yönetimleri öncelikle kadro ve teknik yönetimlerini sorgulamalılar.

Başarı tesadüfen ve şansla elde edilemez. Hakemleri baskı altına alarak başarılı olma stratejisi ise hiçbir işe yaramadığı gibi tamamen ters teper.

Galatasaray şimdilik iyi gidiyor. Galatasaray’ın istikrarının bozulmaması hâlinde bize göre şampiyonluk Beşiktaş ve Galatasaray arasında geçecek gibi görünüyor.

[email protected]

 

*

Not:

Geçmiş yazılara şu linkten ulaşabilirsiniz:

http://arsiv.taraf.com.tr

Hakkında Haluk Çetin

Haluk Çetin